Squash

Korty do squasha OSW
ul. Bydgoska 33, Olsztyn 10-243

Olsztyńska Szkoła Wyższa informuje, że wznawia od 01.06.2021 roku działalność kortów squash OSW.
Korty czynne codziennie od 7.00 do 22.00.
Rezerwacja telefoniczna pod nr 607 443 337 od 31.05 w godzinach 16.00 – 20.00.
Korzystanie z kortów po dokonaniu opłaty.
Jednocześnie informujemy, że recepcja kortów została przeniesiona z basenu do bryły E koło kortów.

Rezerwacja kortów
tel. 607 443 337 lub osobiście w recepcji mieszczącej się w bryle E koło kortów.

poniedziałek-piątek 16.00-20.00

Korty do squasha czynne codziennie w godzinach 8.00 – 21.00.


  • Na kortach do squasha obowiązuje obuwie z jasną podeszwą (lub napisem „non marking);
  • Istnieje możliwość wypożyczenia rakiet i lekcji indywidualnych;
  • Rozliczenie za kort należy uiścić przed grą w recepcji basenowej;
  • Dla stałych Klientów- możliwość nanoszenia rezerwacji o stałych godzinach.

Cennik do pobrania

Honorujemy karty Multisport, Fit Profit, Sodexo, OK System. Użytkownicy kart sportowych zobowiązani są do okazania wraz z kartą dokumentu tożsamości.Szczegóły w cenniku.

 Przepisy gry

Zasady gry pojedynczej w squasha przyjęte przez Światową Federację Squasha (World Squash Federation) z roku 2019. Kliknij Zasady gry pojedynczej w squasha.

Trening z instruktorem

Chciałbyś nauczyć się grać squasha ale nie wiesz od czego masz zacząć?
Zapraszamy na lekcje z naszym instruktorem, który dostosuje się do Twoich potrzeb. Proponujemy lekcje indywidualne i grupowe zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. W ofercie między innymi instruktaż, poznanie zasad gry, elementy techniczne i taktyczne gry oraz sparingi. Kontakt i bliższe informacje: Grzegorz Prokopowicz Tel. 508 396 365

Squash w Polsce

Squash stosunkowo późno dotarł do Polski – pierwszy kort w Polsce powstał w roku 1976 w Brodnicy, ale dopiero z początkiem lat 90-tych zaczęły powstawać pierwsze kluby squashowe. Stopniowo były stawiane kolejne klatki do squasha, lecz prawdziwy wzrost nastąpił w pierwszej dekadzie XXI wieku. Aktualnie squash rozwija się w Polsce najszybciej spośród krajów europejskich.

Początkowo Polska Federacja Squasha była organizacją zrzeszającą garstkę ludzi, wspólnie spędzających czas grając w squasha. Z biegiem lat PFS zrzeszał coraz większą liczbę członków oraz sam stał się członkiem większych stowarzyszeń i organizacji: Światowej Federacji Squasha (WSF), Europejskiej Federacji Squasha (ESF) oraz PSA (Professonal Squash Association – odpowiednik tenisowego ATP) i WSA (Women’s Squash Association – odpowiednik tenisowego WTA).

Na dzień dzisiejszy Polska jest krajem, w którym squash rozwija się najdynamiczniej w Europie. Źródło: pfs.org.pl

Squash na świecie

W squasha gra się na całym globie – ostatnie statystyki Światowej Federacji Squasha mówią o 175 krajach i ponad 20 milionach graczy. Wszystkie reguły gry są oficjalnie spisane i nie podlegają dalszym przekształceniom. Popularność i ciągły wzrost zainteresowanych grą wynika niewątpliwie z niewielkiego kosztu godziny gry oraz jej dostępności (gra dla wszystkich). Prężnie działające organizacje światowego squasha to Światowa Federacja Squasha (World Squash Federation – WSF) i Professional Squash Association (PSA).

Squash jest jednym z ośmiu sportów pretendujących do wejścia do grona dyscyplin olimpijskich w roku 2020. Jak dotychczas już dwukrotnie przegrał w wyborze nowych dyscyplin na Igrzyska Olimpijskie 2012 oraz 2016. Ostateczne głosowanie, która dyscyplina dołączy do Igrzysk Olimpijskich odbędzie się na sesji MKOl lub walnym zgromadzeniu, we wrześniu w Buenos Aires, Argentyna.

Polecane strony