Aktualności
 • Jesteś tutaj:
 • Aktualności /
 • Szlachetna Paczka z Wyższą Szkołą Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie

Szlachetna Paczka z Wyższą Szkołą Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie

2016-11-25

 

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie wraz ze społecznością Akademicką wspierają potrzebującą rodzinę z Olsztyna w akcji SZLACHETNA PACZKA. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu niezbędnych dla tej Rodziny rzeczy.

 

 

Razem możemy sprawić, że te święta Bożego Narodzenia będą szczególne i pełne szczęścia.

Kod rodziny WAR-2571-058748

Opis rodziny

Pani Agnieszka (40 l.) samotnie i samodzielnie wychowuje Szymona(20 l.), Maję (13 l.) Sandrę (8 l.) Ksawerego( 6 l.), Natalię (6 l.) i Oliwię (3 l.). Razem z dziećmi mieszka w wynajętym, trzypokojowym mieszkaniu z kuchnią i łazienką.
Po złych doświadczeniach życiowych i nieudanych związkach postanowiła w całości poświęcić się swojej rodzinie. Całą swoją energię i siły przeznaczyła na stworzenie swoim dzieciom spokojnego i kochającego domu. Ta niepełna dla zwykłego obserwatora z zewnątrz rodzina jest pełna miłości i wzajemnego przywiązania. Pani Agnieszka wciąż czeka na miejsce w przedszkolu dla trzyletniej Oliwii. Wtedy mogłaby podjąć pracę, co w obecnej sytuacji jest niemożliwe. Również ponosi wysokie koszty wynajmu mieszkania- około 1200 miesięcznie, co jest poważnym obciążeniem jej rodzinnego budżetu. Brak pracy nie jest jej jedynym zmartwieniem. Cała rodzina zmaga się z poważnymi chorobami: Szymon choruje na bielactwo i ma padaczkę, Sandra ma problemy urologiczne, wadę wzroku i słuchu, musi również korzystać z pomocy logopedy. Trzynastoletnia Maja cierpi na zaburzenia hormonalne, których skutkiem były i nadal niestety są otyłość i przedwczesne dojrzewanie, ma ona również przewlekłe problemy z tarczycą. Pani Agnieszka też choruje: zdiagnozowano u niej chorobę Gravesa-Basedowa. Choć dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 407 złotych miesięcznie, stara się ona zapewnić wszystko to co jest najpotrzebniejsze wręcz niezbędne do codziennego funkcjonowania.
Mimo tego się nie poddaje się podjęła leczenie i jednocześnie opiekuje się swoimi chorymi dziećmi, co wymaga wielkiego poświęcenia. Leczenie jest bardzo czasochłonne i wymaga środków finansowych. Ale to właśnie dzieci bez względu na wszystko dają jej siłę i chęć do działania, motywują ją do zmian w życiu. Są jej całym światem i największym szczęściem. Najstarszy Szymon interesuje się komputerami. Pomimo ciężkich chorób, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, pomaga mamie samodzielnie zdobywając środki pieniężne wykonując drobne usługi informatyczne. Dodatkowo podjął naukę w zaocznej szkole na kierunku technik BHP. Czuje się w pełni odpowiedzialny za pomoc swojej rodzinie. W przyszłości chciałby zdobyć uprawnienia na wózki widłowe. Maja uwielbia serialową Violettę, rysuje i składa origami. Sandra układa puzzle każdego rodzaju i wielkości. Natalia rysuje i tańczy. Ksawery jest zafascynowany autami i filmami Star Wars. Dziewczynki razem oglądają serial Violetta i Krainę Lodu. Na pamięć znają piosenki z filmu. Pani Agnieszce również sprawia ogromną radość pomaganie innym, zawsze gdy ma do tego sposobność i okazję. Jest dumna z tego że za środki pieniężne z programu 500+ udało jej się wyremontować pokój dzieci i zakupić łóżka dzięki czemu każde z nich ma własne miejsce do spania. Drugą miłością Pani Agnieszki jest gotowanie. Uwielbia przygotowywać posiłki dla całej rodziny co jest nie lada wyzwaniem.
Dzieci najbardziej potrzebują zimowych butów. Również przydadzą im się usztywniane, mniej obciążające kręgosłup plecaki do szkoły, które są im niezbędne z przyczyn zdrowotnych. Pani Agnieszka prosi o zestaw nowych garnków, ponieważ te, które już posiada należały przedtem do jej matki i z racji wieku są już mocno zniszczone, a niektóre z nich wręcz nie nadają do dalszego używania.
Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

 

Lista potrzebnych rzeczy :

 

1.       Najważniejsze rzeczy:

 1. Nowe garnki, patelnia duża, mikser, opiekacz
 2. Usztywniane plecaki dla dzieci
 3. Buty na zimę (rozmiary dla dziewczynek: 25, 32, 38/39- 2 pary, dla chłopców: 31, 43/44, )

 

Niezbędne rzeczy:

 1. Żywność trwała: cukier, mąka
 2. Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, pasta do zębów, płyny czyszczące, mydło w płynie
 3. Materiały szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, Przybory do pisania, kredki, plastelina
 4. Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, pościel, poduszka,  ścierki do kuchni
 5. Odzież: spodnie, koszulki (rozmiary dla dziewczynek: 122, 134, 140)

 

Marzenia dzieci i ich mamy p. Agnieszki

Szymon podświetlana klawiatura;

Maja zestaw Da Vinci;

Sandra wrotki lub wrotkorolki rozmiar 34;

Natalia Barbie Brokatowe Studio;

Ksawery Lego Ninjago;

Oliwia pościel z Krainą Lodu/Myszką Miki;

Agnieszka stół

 

Osoba koordynująca:

Katarzyna Kowalewska

Tel. 796619688

I piętro, pok. 103C

 

 

 

 

<< Powrót