Nasza drużyna z KLUBU BIEGACZA na XI Edycji Biegu Tropem Wilczym. Jest medal!


W 2011 roku 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 roku, aby uhonorować pamięć naszych Bohaterów kilku pasjonatów zorganizowało pierwszy bieg Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Impreza cieszyła się takim zainteresowaniem, że rozlała się na cała Polskę.

5 marca 20223 r. w Dobrym Mieście Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ruszyła nasza drużyna z Klubu Biegacza w składzie: Adam Szuba, Tomasz Woźniak,  Dominika Nowakowska, Agnieszka Kalwara, Kamil Warda.

Drużyna OSW zajęła 10 lokatę w sztafecie 4 x 1963 metry uzyskując czas 42:80 s. Natomiast w biegu indywidualnym Klub Biegacza OSW reprezentował Tomasz Woźniak, który 40 minut wcześniej uzyskując rezultat 06:34 s triumfował w identycznych zawodach w Olsztynie. W Dobrym Mieście z czasem tylko nieznacznie gorszym (07:28 s ) ponownie okazał się najlepszy!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Drużynę wspierali studenci II roku Filip Skrzyszewski i Krystian Porbacki fizjoterapii robiąc masaże uczestnikom biegu. Dziękujemy za poświęcony czas!

Opiekunem drużyny i uczestnikiem biegu był dr Zbigniew Wójcik – kierownik katedry Wychowania Fizycznego. Świetny team Panie Doktorze!

GALERIA