ERASMUS+ Staff Mobility For Training


W dniach 13-17.09 na podstawie porozumienia o mobilności w ramach programu ERASMUS+ czternastu przedstawicieli kadry dydaktycznej i administracyjnej Olsztyńskiej Szkoły Wyżej realizowało program szkoleniowo-warsztatowy w Barcelonie.

Program mobilności obejmował spotkania szkoleniowo-warsztatowe na różnych wydziałach Uniwersytetu w Barcelonie, który posiada bardzo szeroką i dobrze ocenianą ofertę kształcenia akademickiego. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingu uczelni w Hiszpani i 200 miejsce w światowym rankingu uczelni wyższych. Uczelnia ta proponuje duży wybór studiów na poziomie licencjackim i magisterskim, doktoranckim, studia zagraniczne i podyplomowe.

Podczas spotkań z pracownikami pokrewnych wydziałów Uniwersytetu Barcelońskiego: Wydziału Filologicznego i Komunikacyjnego, Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu oraz Centrum Wychowania Fizycznego Katalonii, nasza delegacja prezentowała zasady rekrutacji, system kształcenia, oceniania oraz organizacji studiów w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Poznała również sposoby działania Uniwersytetu w Barcelonie, w tym organizacji pracy oraz profilu nauczania, zapoznała się z procedurą rekrutacji, planowania zajęć oraz obsługi studentów. Dowiedziała się jak wygląda codzienna praca na  niemal wszystkich poziomach administracyjnych i dydaktycznych uczelni. Bardzo inspirująca była wizyta w stowarzyszonej z Uniwersytetem Barcelońskim Szkole Nowych Technologii Interaktywnych (ENTI-UB), która koncentruje się na szkoleniu profesjonalistów z zakresu tworzenia, programowania, projektowania artystycznego, produkcji i muzyki gier wideo oraz gier szkoleniowych.

Udział w Programie Erasmus+ był doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów, zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń zawodowych. Dzięki wymianie pracownicy OSW nawiązali szereg nowych, międzynarodowych kontaktów. Udział w programie ERASMUS+ był także okazją do wykorzystania i poprawy praktycznych umiejętności językowych. Wartością dodaną wyjazdu była możliwość zwidzenia miasta i bliższy kontakt z bogatą kulturą miasta i regionu.

Udział w mobilności międzynarodowej pozytywnie wpłynie na przyszłą pracę zespołu oraz wzbogaci program planowania rozwoju Uczelni.

Wyjazdy edukacyjno-szkoleniowe w ramach programu realizowane są corocznie w ramach działań związanych z programem ERASMUS+.

Polecane strony