Cześć Jego pamięci….


 

Człowiek odchodzi, pamięć zostaje….

Z głębokim żalem informujemy, że w wieku 79 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł prof. zw. dr hab. Aleksander Łuczak. Wybitny historyk i polityk, wspaniały wykładowca, który zawsze kierował się dobrem drugiego człowieka i dobrem Polski.

Pan Profesor w latach 1988–1990 sprawował funkcję wiceministra edukacji, następnie wiceprezesa Rady Ministrów (1993–1996). W latach 1993 – 1995 był Ministrem Edukacji Narodowej. W latach 2003–2005 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W latach 1989–2001 był posłem na Sejm czterech kadencji.

Pan Profesor przez wiele lat był związany z naszą Uczelnią. W latach 2007-2010 pełnił funkcję Rektora  Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. Wieloletni wykładowca, wspaniały mentor, ceniony specjalista, który zaledwie kilka miesięcy temu wypromował swoich ostatnich dyplomantów. Dzięki serdeczności i życzliwości cieszył się nieustającą sympatią zarówno wśród swoich kolegów, jak i studentów.

Całym swoim życiem zasłużył na szacunek wszystkich, którzy go znali. Pozostanie w naszej pamięci, jako wzór do naśladowania.

Cześć jego pamięci!

Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Pana Profesora wyrazy żalu i współczucia w imieniu całej społeczności akademickiej Olsztyńskiej Szkoły Wyższej

składa Rektor dr Agnieszka Górska, prof. OSW

Polecane strony