Biblioteka

Serdecznie zapraszamy

studentów, wykładowców i pracowników

WSIiE TWP

 

 

 

Godziny otwarcia

Biblioteka Główna WSIiE TWP w Olsztynie

 

poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek sobota niedziela
Wypożyczalnia 8-16 8-16 8-16 8-16 8-16 8-12
Czytelnia 8-16 8-16 8-16 8-16

 Filia Biblioteki Głównej dla Wydziału Zamiejscowego w Kętrzynie

otwarta w weekendy zjazdowe:

sobota:       9.00-14.30


Biblioteka oferuje dostęp do bogatego księgozbioru (ponad 65 tys. woluminów), który obejmuje literaturę m.in. z zakresu:

ekonomii pedagogiki
informatyki socjologii
zarządzania psychologii
statystyki filozofii
ekonometrii prawa

 

Zbiory Biblioteki katalogowane są za pomocą programu LIBRA (zakładka katalog biblioteczny).

Studenci z uczelni innej niż Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP mogą korzystać z księgozbioru w Czytelniach za okazaniem dokumentu tożsamości. Korzystanie z księgozbioru określa Regulamin Biblioteki Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie.


Zapraszamy do korzystania z e-publikacji Wydawnictwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie


W ramach współpracy pomiędzy WSIiE TWP w Olsztynie a WSPol w Szczytnie, studenci naszej Uczelni mają możliwość skorzystania z e-publikacji wydanych przez Wyższą Szkołę Policji w ostatnich latach

Aby otrzymać do nich dostęp należy wypełnić w Bibliotece WSIiE TWP (Olsztyn, ul. Jagiellońska 59, p. 7 i 5 lub Kętrzyn, ul. Asnyka 10, p. 3) Kartę rejestracyjną.

Lista dostępnych książek


IBUK Libra Czytelnia on-line


Do Państwa dyspozycji jest ok. 1300 wykupionych oraz 670 darmowych tytułów e-booków z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych, informatyki, prawa i innych (Lista IBUK).

Jeżeli nie chcecie się Państwo logować, możecie skorzystać z wolnego dostępu jaki zapewniają Czytelnie.

Aby korzystać z publikacji poza siecią Uczelni na stronie libra.ibuk.pl. należy odebrać unikalny kod PIN do zdalnego logowania, który możecie Państwo dostać w naszych Czytelniach.

Zapraszamy do zapoznania się z tutorialami IBUK Libra, które ułatwią Państwu korzystanie ze zbiorów czytelni on-line.

Szczegóły w naszych Czytelniach.

Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN.

Funkcje IBUK.

Półka myIBUK.


Witaj w czytelni FRSE!


Czytelnia jest jednym z narzędzi Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, mającym na celu ułatwienie dostępu do wydawanych przez Fundację publikacji na temat edukacji w Unii Europejskiej.

Wśród publikacji i broszur znajdziecie takie tematy jak: edukacja pozaformalna, szkolnictwo wyższe, edukacja w UE, młodzież, edukacja dorosłych, przedsiębiorczość, edukacja językowa, czy technologie informacyjno-komunikacyjne

Z czytelni może korzystać każdy zainteresowany. Czytelnik może wyszukiwać i zamawiać interesujące go pozycje poprzez katalog online. W przypadku, gdy publikacja posiada wersję elektroniczną (PDF), użytkownik może ją pobrać bezpośrednio ze strony czytelni.

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami Czytelni FRSE!

http://czytelnia.frse.org.pl/


Przypominamy o dostępie do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki na wszystkich komputerach w Czytelniach!


WBN jest narzędziem badawczym, które umożliwia wszystkim polskim naukowcom bezpłatny dostęp do światowych zasobów wiedzy – elektronicznych baz danych oraz czasopism i publikacji naukowych w wersji elektronicznej.

To ważne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, jak również istotna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe.


Studenci niepełnosprawni w Bibliotece


W Czytelniach znajdują się stanowiska komputerowe przeznaczone dla osób niedowidzących i niewidomych.

Każde stanowisko wyposażone jest w:

  • komputer z dostępem do Internetu oraz programem powiększającym i udźwiękowiającym Supernova
  • urządzenie Auto-Lektor czytające dowolny tekst drukowany
  • kolorowy powiększalnik ekranowy Prisma PC
  • słuchawki

 

 


Tożsamość człowieka we współczesnym świecie


Coroczne Święto Wydziału Socjologii i Pedagogiki WSIiE TWP odbyło się 21 marca 2015 roku pod hasłem Człowiek – podmiot czy przedmiot? Z tej okazji w Bibliotece Głównej zorganizowaliśmy wystawę książek z naszych zbiorów poświęconych tożsamości człowieka.

 

 


„Kim będę w przyszłości”


Ile razy słyszeliśmy w dzieciństwie pytania: „Kim będziesz, jak dorośniesz, gdzie będziesz pracować, czym się będziesz zajmować?” Pamiętacie swoje odpowiedzi? Czym się inspirowaliście udzielając odpowiedzi? Czy pamiętacie, jak później zmieniały się Wasze zainteresowania i plany? A może jest ktoś, kto spełnił swoje marzenia z dzieciństwa?

Teraz my zadaliśmy to pytanie dzieciom z przedszkoli województwa warmińsko-mazurskiego. W kwietniu 2014 r. Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP ogłosiła konkurs plastyczny pod tytułem „Kim będę w przyszłości?” Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 5 – 6 lat. Odzew przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania – przysłano 381 prac!

W pierwszym etapie konkursu 4-osobowe jury powołane przez rektora wybrało 30 najciekawszych prac. Wybór nie był łatwy. Mali artyści wykazali się niesamowitą kreatywnością i pomysłowością co do swojej przyszłości, jak i formy opowiedzenia o niej.

Jury wzięło pod uwagę nie tylko walory artystyczne, ale też inwencję autorów w wyborze przyszłej ścieżki życiowej. W drugim etapie oddaliśmy głos w Państwa ręce, gdyż było to głosowanie internetowe.

Zwycięzcą został Miłosz Gorzelewski(lat 5) z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Ostródzie, na którego pracę oddano ponad 2 tys. głosów! Miłosz otrzymał nagrodę główną, czyli Tablet Edukacyjny.

Dodatkowo wyróżnionych zostało dziesięcioro dzieci.

Nagrody młodym zwycięzcom, 4 października, wręczył prorektor dr Stanisław Szmitka.

Dziękujemy opiekunom grup za zaangażowanie, ale przede wszystkim gratulujemy wszystkim dzieciom, które nadesłały swoje prace!

Konkurs realizowany był przez pracowników Biblioteki Głównej.

mgr Alicja Białkowska


Ogólnopolski Tydzień Tydzień Bibliotek


W Bibliotece WSIiE TWP w dniach 8-17 maja 2014 r. po raz jedenasty obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zaprosiliśmy pracowników i studentów Uczelni do udziału w przygotowanych wydarzeniach:

Tydzień bez kar – każdy „zaległowicz” przetrzymujący książki w naszej Bibliotece mógł je w tym czasie oddać – bez obawy o to, że naliczona mu będzie regulaminowa kara.

Podziękowania dla Darczyńców Biblioteki – Tydzień Bibliotek to okazja, aby szczególnie podziękować naszym Darczyńcom za ofiarowane zbiory. Byli to: dr Adriania S. Bartnik, Jolanta Derlecka, dr Maria Dobkowska, dr hab. Bożena Domagała, mgr Anna Drażba, mgr Bożena Duda, dr Małgorzata Gałęziowska, dr hab. Lucyna Hurło, dr Dariusz Jurczak, prof. dr hab. Elżbieta Kaczyńska, dr Monika Kośko, mgr Piotr Krzyżanowski, dr Krystyna Kutiak-Zakrzewska, prof. dr hab. Aleksander Łuczak, dr Teresa Malec, prof. dr hab. Eugenia Malewska, prof. dr hab. Janusz Małłek, Janusz Meissner, mgr Elżbieta Mudrak, prof. dr hab. Wiesław Mysłek, dr Aldona Orłowska, prof. dr hab. Tadeusz Pilch, dr Anna Prusik, dr hab. Adam Sosnowski, dr Anna Strzelecka-Ristow, dr Marcin Sułkiewicz, Agnieszka Szandrowskiej-Pykało, dr Joanna Szkatuła. Wręczyliśmy Im specjalnie przygotowane dyplomy.

Wystawa książek – przygotowana w Czytelni w odpowiedzi na jedno z często zadawanych w Bibliotece pytań: „Nie pamiętam jaki miała tytuł, ale była niebieska”. Tylko dla osób z poczuciem humoru.

Szkolenia z obsługi bazy Elsevier i Inforlex – Baza Elsevier to jedna z największych baz pełnotekstowych czasopism obcojęzycznych, wciąż za mało wykorzystywana, a tak interesująca! Inforlex to baza wiedzy z podatków, rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń przeznaczona dla wszystkich księgowych, kadrowych i kadry zarządzającej. Można z nich korzystać w Czytelni WSIiE TWP.

mgr Małgorzata Dumkiewicz

 


Wystawa w Bibliotece WSIiE TWP


Rok 2014 ogłoszony został Rokiem Oskara Kolberga, zasłużonego dla kultury i tradycji polskiej etnografa, dlatego też 1 marca 2014 w Bibliotece WSIiE TWP można było obejrzeć wystawę biograficzną „Oskar Kolberg (1814-1890) – folklorysta, etnograf, kompozytor”. Wystawa wpisana była w obchody V Święta Wydziału Socjologii i Pedagogiki.

Z tej okazji w Czytelni odbyły się również warsztaty plastyczne „Wycinanka ludowa w kulturze współczesnej” przeprowadzone przez Pana doktora Romana Sokulskiego.

 

 

 

Źródło: www.Olsztyn24.com

 


Wydawnictwo Uczelniane WSIiE TWP na Przeglądzie Wydawnictw Regionalnych „Moje – Twoje – Nasze” (19 września 2014 r.)


Już po raz szósty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, przy wsparciu Fundacji  Współpracy Polsko-Niemieckiej, odbył się  Przegląd Wydawnictw Regionalnych „Moje – Twoje – Nasze”.
Wszyscy zainteresowani mogli tego dnia nie tylko zapoznać się z działalnością oficyn wydawniczych Warmii i Mazur, ale także wziąć udział w spotkaniach autorskich, panelach dyskusyjnych, wystawach i licznych warsztatach zorganizowanych przez pracowników WBP.
Tradycyjnie i my uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu promując nasze najnowsze publikacje. Wydawnictwo Uczelniane tym razem zaprezentowało m. in. książkę „Rodzina i jej alternatywne formy w poglądach młodych Polaków” dr Anny Prusik oraz pracę zbiorową „Zagubione człowieczeństwo”.
Dziękujemy za zaproszenie!
Szerzej o przeglądzie wydawnictw możecie Państwo przeczytać na Olsztyn24: www.olsztyn24.com/news/24103-przeglad-wydawnictw-regionalnych-zorganizowala-wojewodzka-biblioteka-publiczna.html

Polecane strony