100 lat niepodległości!


Setna rocznica Odzyskania Niepodległości to święto niezwykle ważne dla każdego Polaka. Jego doniosły charakter podkreśliły odbywające się w całej Polsce liczne eventy, spotkania o tematyce historycznej oraz akcje społeczne.

W Olsztynie bardzo ważnym wydarzeniem  upamiętniającym 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości i 25-tą powołania Związku Piłsudczyków RP była wizyta Piotra Sosnkowskiego, syna gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

Kazimierz Sosnkowski, generał broni (1885-1968) to wybitna postać w dziejach naszej Ojczyzny. Polski dowódca wojskowy i polityk, działacz niepodległościowy, był najbliższym współpracownikiem Józefa Piłsudskiego. W dniu 13 listopada 2018 r., dzięki unikatowej wizycie syna tego bohatera, mieszkańcy Olsztyna mogli wysłuchać wspomnień o jego działalności w odradzającej się Polsce, roli w budowaniu nowego ładu oraz o jego życiu osobistym.

Organizatorami spotkania był Oddział Związku Piłsudczyków RP oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie, którą reprezentowała JM Rektor dr Agnieszka Górska.

AB

Polecane strony